به وب اپ خوش آمدید
تعداد بازديد: 2192 بار
 در مجموع 1 راي

تنظیمات سایت

سرفصل: تنظیمات، عناوین و طبقات
تنظیمات

اولین قسمت برای تنظیمات وب سایت منوی تنظیمات می‌باشد. شما در این بخش می‌توانید ۵ آدرس ایمیل تعریف کنید تا واحدهای مرتبط با آن‌ها از قسمت "ارتباط با ما" قابلیت دریافت پیام را از سمت کاربران داشته باشند.

در صورتی که ایمیل‌هایی که در این قسمت تعریف می‌کنید در وب سایت نیز به عنوان کاربر، ثبت نام به عمل آمده باشد، پیام‌های ارسالی کاربران علاوه بر ارسال به آدرس ایمیل درج شده به صندوق پستی این کاربرها در سایت نیز ارسال می‌شود. همچنین رویدادهای مرتبط با هر واحد که در سایت اتفاق می‌افتد به آدرس ایمیل تعریف شده واحد مربوط نیز پیام هشدار ارسال می‌شود.

اگر سایت شما دارای فروشگاه آنلاین باشد می‌توانید امکان فروش را در آن فعال یا غیر فعال نمایید. همچنین در صورت فعال کردن ثبت لاگ تمام رفتارهای کاربران روی سایت‌تان با مولفه آی پی ثبت و ضبط می‌شود.عناوین

قسمت عناوین به شما اجازه می‌دهد فیلدهای مستقل و وابسته در سایت تعریف کنید. فیلدها در واقع کلماتی هستند که می‌توانند برای آیتم‌ها نقش عنوان‌های قابل توضیح متنی یا نقش مرتبط کننده آیتم به آیتم‌های دیگر را ایفا نمایند.

به عنوان مثال فرض کنید شما دو آیتم در سایت خود تعریف نموده‌اید، آیتم اول معرفی یک کتاب و آیتم دوم معرفی ناشر آن کتاب می‌باشد. همچنین دو فیلد با عناوین انتشارات و نویسنده نیز تعریف کرده‌اید. اکنون می‌توانید در قسمت تعریف آیتم کتاب، عنوان ناشر را برگزینید و آیتم کتاب را از طریق عنوان ناشر به آیتم انتشارات مرتبط نمایید و برای عنوان نویسنده نیز پس از انتخاب، نام نویسنده کتاب را به صورت متنی وارد نموده و به آیتم کتاب نسبت دهید.

عنوان انتشارات یک فیلد وابسته حقوقی محسوب می‌شود و قابلیت اتصال آیتم کتاب را به آیتم ناشر یا هر آیتم حقوقی دیگر که در سایت از قبل تعریف شده باشد را دارد. عنوان نویسنده نیز یک فیلد مستقل می‌باشد که می‌تواند نام نویسنده یا هر توضیح دیگری را به آیتم مرتبط کند.

فیلدهای مستقل می‌توانند علاوه بر توضیحات متنی، آدرس ایمیل یا نشانی وب سایت نیز دریافت کنند. فیلدهای وابسته در ۴ نوع قابل تعریف می‌باشند که هر نوع آن امکان ارتباط با آیتم های آن نوع را فراهم می‌کند.

گزینه امکان جستجو در سایت به شما اجازه می‌دهد تا کاربران بتوانند با عناوین تعریف شده مقادیر نسبت داده شده به آن ها را در سایت جستجو نمایند.

طبقات

از منوی طبقات می‌توانید سایت را بر اساس نیاز خود دسته بندی کنید. شما می‌توانید علاوه بر تعریف طبقات اصلی سایت، تا دو سطح دیگر زیر طبقه برای سایت خود تعریف کنید و آن‌ها را مدیریت نمایید. شماره‌های ترتیب نمایش برای الویت بندی نمایش طبقات در سایت استفاده می‌شوند. همچنین می‌توانید طبقات تعریف شده را از دید کاربران مخفی نمایید تا اگر در دست تکمیل می‌باشند کاربران به آن دسترسی نداشته باشند.

در وب اپ برای طبقات اصلی باید نوع مشخص نمود که این انواع عبارتند از: حقیقی، حقوقی، تولید و خبری. نوع حقیقی برای طبقاتی می‌باشد که مربوط به انتشار اطلاعات اشخاص یا افراد می‌شود. نوع حقوقی به طبقاتی نسبت داده می‌شود که آیتم‌های آن در خصوص شرکت یا سازمان می‌باشد. نوع تولیدی مختص طبقاتی است که محصولات شما در آن تعریف می‌شوند. نوع خبری در برگیرنده طبقاتی می‌باشد که در آن‌ها اخبار سایت منتشر می‌شود.


  
دارای امتیاز از 1 رأی